



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Height | 2.65 mm |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Contains Lead |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Bidirectional |
| Contact Plating | Tin |
| Interface | USB |
| Operating Supply Voltage | 3 V to 5.5 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 months ago) |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Ambient Temperature Range High | 105 °C |
| Number of Channels | 2 |
| Turn-On Delay Time | 70 ns |
| Operating Supply Current | 6 mA |
| Propagation Delay | 70 ns |
| Data Rate | 12 Mbps |
| Channel Type | Bidirectional |
| Isolation Voltage | 2.5 kV |
| Isolated Power | No |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago) |
Stock: 3046
Distributors
pcbx
Unit Price$5.19024
Ext.Price$5.19024
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $5.19024 | $5.19024 |
| 10 | $4.53581 | $45.35810 |
| 25 | $4.25838 | $106.45950 |
| 50 | $3.99792 | $199.89600 |
| 100 | $3.75342 | $375.34200 |
| 300 | $3.67136 | $1101.40800 |
| 500 | $3.59113 | $1795.56500 |
| 1000 | $3.52071 | $3520.71000 |
